Teadus ja mood


Kolmas päev - MOOD JA TEADUS

Hommik algas vihmaselt. Hommikuvõimlemise asemel koguneti tubasesse ja algas ühine filmihommik.
Sadu lakkas ja sai ette võtta matka 2.5km kaugusele Tõdva poodi, mille riiulid tühjenesid imeväel.
Peale lõunasööki said lapsed tutvuda robootika töötoaga. Suur-suur tänu Insplayle, kes meile selleks puhuks vahendid andis. Lapsed said tuttavaks kahe põneva robootilise vidinaga- Edisoni ja Quirkbot Strawbees'iga. Edison on vahva peopessa mahtuv autonoomne kompaktrobot, mida saad lõbusamaks ehitada LEGO klotsidega. Edisoniga tuleb kaasa 7 vöötkoodi abil kohe käivitatavat programmi: liigu plaksu peale, väldi takistust, järgne valgusele, sõida joonel, väldi joont, sumomaadlus, juhi robotit oma teleripuldiga. Lastel oli nalja kui palju ning tuba oli täis kilkeid ja plaksutamist. http://www.insplay.eu/

 

 
Kui Edisoni sai kaunistada LEGO klotsidega, siis Quirkboti loomisel pidi laskma fantaasial lennata, sest see võimaldab lihtsal ja kaasahaaraval moel luua ""joogikõrtest"" oma robotitegelasi. Quirkbot ühildub Strawbees ehituskõrtega ja tänu Arduino programmeerimiskeskkonnale pakub paindlikku komplekti, millega luua valguse ja heliga liikuvaid projekte. Lapsed tegid ägedaid ja põnevaid roboteid ning lisaks ka ruumilisi kujundeid, lilli, loomi, spinnereid ja ohutuspäevast inspireeritud süstla. http://www.insplay.eu/ Ilm kiskus tormiseks ja tõusis tugev tuul, turvalisuse tagmiseks otsustati lapsed tubadesse paigutada. Hakkas suur kolimine ja telkide kokkupanek.


Kogu päeva vältel valmistusid lapsed ette õhtuseks moeetenduseks. Moekas kollektsioonid valmistati vanadest teksapükstest, niiti ja nõela kasutamata. Ideed olid lennukad nagu otse Milano moelavadelt. Modellid olid julged ja lavaline liikumine oli väga professionaalne. Üritus oli väga meeleolukas!


GRUPP 9


GRUPP 1

GRUPP 9

GRUPP 3

GRUPP 8

GRUPP 5

GRUPP 6
GRUPP 4

GRUPP 7

GRUPP 10

GRUPP 2

MOESHOW
Peale moeetendust söödi õhtuoodet, tantsiti diskol ning peale tegusat päeva tuli uni kiiresti. 

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Kaotatud asjad

Muusikapäev Getter Jaaniga

Tutvumispäev